IMG 16761

Pralines met pistache ganache

Kerstmis en pralines hoort bij ons samen. Hier zijn dus onze pralines met pistache ganache.

Bereiden 50 minuten

INGREDIENTEN .. 24 stuks

 • 200 g pure 70% chocolade

VULLING

BENODIGHEDEN

 • praline moulds
 • lepel
 • klein palettenmes
 • spatula
 • bain-marie

BEREIDING

Najprv si priprav plnku podľa receptu v linku.

Temperovanie čokolády:
Dve tretiny čokolády zahrej na teplotu nie viac ako 40°C. Pridaj zvyšnú tretinu neroztopenej čokolády a dobre spolu premiešaj, kým sa všeky kúsky rozpustia. Čokoláda má mať 31°C. Ak požadovanú teplotu nemá, jemne ju zahrej v mikrovlnke. Ak má potrebných 31°C, je pripravená na pralinky.

Formy zohrej fénom na izbovú teplotu (ideálna teplota je 26°C-27°C). Dbaj, aby boli formy čisté, nepoškriabané a neboli teplejšie ako čokoláda.

Naplň formu doplna temperovanou čokoládou. Formu drž šikmo a prebytočnú čokoládu z bočných strán nožom stiahni preč. Pretrep jemne formou po naplnení na podložke, aby sa predišlo prítomnosti vzduchových bubliniek v čokoláde.

Prebytočnú čokoládu vylej z formy späť do hrnca s čokoládou a daj pozor, aby všetky strany a kútiky ostali pokryté čokoládou. Odstráň prebytočnú čokoládu z plochy a zo strán formy malým paletovým nožom. Nechaj formu 5 minút odtiecť na papieri hore dnom (až kým vytekajúca čokoláda začne tuhnúť).

Zoškriab prebytočnú čokoládu z formy a nechaj 5 minút zatvrdnúť v chladničke (8-10°C). Forma je teraz pripravená na naplnenie plnkou ganache, alebo inou podľa chuti.

Formu naplň pistáciovým ganache, ale len do výšky 2 mm pod okraj praliniek. Plnka má mať maximálnu teplotu 25°C. Po naplnení vlož formu do chladničky na 5-10 minút a nechaj vychladnúť.

Teraz polej formu malým množstvom temperovanej čokolády a paletovým nožom ju rozotri po povrchu celej formy. Sprav to radšej v niekoľkých krokoch, než naraz. Povrch musí ostať hladký a prebytočnú čokoládu zotri preč. Teraz vlož uzavreté pralinky na ±30 minút do chladničky pri 10°C.

Zľahka buchni formou o podložku a nechaj, aby pralinky samé vypadli na papier. Môžeš aj zľahka pobúchať paletovým nožom na opačnú stranu formy, aby sa pralinky z formy uvoľnili. Pri spracovaní používaj rukavice, aby sa predišlo nežiadúcim odtlačkom prstov na pralinkách.


 1. Lydia Linetova
  Lydia Linetova12-20-2012

  krasne umenie!

 2. Zuzana
  Zuzana12-20-2012

  Dakujem Lydka, je to dzob, naucit sa narabat; nie, lepsie je ovladat cokoladu, ale stoji to za to. Len- mne ovocne kremy chutia viac 🙂

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.