IMG 1139 1

Macarons de Paris à la framboise

Verrukkelijke macarons met ganache framboos.

Bereiden 10 minuten .. Rusten 60 minuten .. Bakken 10 minuten

INGREDIENTEN .. 60 stuks

 • 200 g mandľovej zmesi
 • 50 g bielkov
 • 140 g jemného kryštálového cukru
 • 40 ml vody
 • 50 g bielkov (ďalšie)
 • cukrárska ružová farba

MANDĽOVÁ ZMES

 • 100 g mletých mandlí
 • 100 g práškového cukru

BEREIDING

1. Zvlášť zdôrazňujem DETAILNÉ DODRŽIAVANIE gramáže u jednotlivých surovín. Inak to celé možno zahodiť do koša.

2. Najprv si pripravíme mandľovú zmes: Mleté mandle a práškový cukor spolu najprv preosejeme, dobre premiešame a zmiešame s prvou časťou bielok (50g). Bielka majú byť surové, nešľahané. (diel č.1)

3. Kryštálový cukor uvaríme spolu s vodou a necháme 1 minútu vrieť (= vznikne sirup). Vyšľahaj druhú časť bielok (50g) a pomaly počas šľahania do nich prišľahávaj uvarený sirup. Sirup má do práve šľahaných bielok vnikať tenučkým prúdom, nie naraz. Celé to vyšľahaj do pevného snehu. (diel č.2)

4. Teraz pomaly primiešaj sneh (diel č.2) k mandľovej zmesi zmiešanej so surovými bielkami (diel č.1) až dokiaľ nebude jemne tekutá (toto sa volá makaronáž).

5. V tomto bode do cesta primiešaj ľubovoľnú potravinársku farbu. Najlepšie takú, akú plnku budeš do macaron robiť. Na pistáciové použi zelenú, na citrónové žltú atď.

6. Prelož polotekuté cesto do cukrárenského vrecka a na papierom na pečenie vyložený rovný pekáč striekaj Macaron o priemere 3-4cm.

Všetky Macaron MUSIA mať tú istú veľkosť, lebo ich budeme zliepať.

7. Nechaj dobrú hodinu oddýchnuť. Macaron nesmú ísť do rúry skôr, ako sa na ich povrchu vytvorí pevný film. Ako zistíme, že sú vhodné na pečenie? Po hodine sa ich zľahučka bruškom prsta dotkneme. Ak sa cesto na prst nelepí, môžu do rúry. Ak sú ešte vlhké, počkáme.

POZOR!
Macarons by sa na pekáči nemali rozlievať, ani meniť tvar. Ak sa tak deje, spravili sme chybu pri príprave cesta. To sa už síce napraviť nedá, ale musíme rátať s tým, že naše Macaron už po upečení nebudú mať pravidelný a krásny okrúhly tvar. Praskaniu Macaron predídeme, ak Macaron nedáme piecť vlhké, ale počkáme na vytvorenie filmu na povrchu.

8. Pečieme v predhriatej A MIERNE POOTVORENEJ rúre na 150°C približne 18-20 minút. Po upečení majú mať Macaron na spodku maličký “čipkovaný golierik” a povrch nesmie byť prasknutý, ale krásne celistvý a hladký.

9. Po upečení ich ešte za tepla opatrne stiahneme z papiera a necháme vysušiť na cukrárenskej mriežke hore nohami.

10. Po vychladnutí do jednej časti nastriekame trocha krému a zlepíme dokopy s druhou časťou. Použiť môžeme ganache ako z receptu, alebo krémy aké používame na torty či iné zákusky. Alebo ich plnky chuťovo aj farebne pripodobníme farbe Macaron. Zliepať ich možno aj lekvárom podľa farby Macaron.

TIP

Nezlepené – samostatné Macaron môžme použiť aj ako ozdobnú dekoráciu povrchu, alebo spodnej časti narodeninových tort, či zákuskov.


 1. Mia
  Mia06-30-2013

  Ake su krasne…

  • Zuzana
   Zuzana06-30-2013

   Vdaka, Mia a vitaj na POVVI 🙂

 2. Kristína
  Kristína04-15-2014

  nádherné 🙂 už dlho sa na ne odhodlávam.. teraz je ten správny čas 🙂 som zvedavá na výsledok (v prípade neúspechu mám v zálohe plán s triffle ovocnými pohármi s posýpkou z “mandľových pusiniek”)

Leave a Reply

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.