IMG 8732

Mother’s day & Rubens market

Bij deze DANK U WEL aan al deze SUPERLIEVE, vriendelijke en prachtige marktkramers. Jullie deden het super goed !!! Dikke proficiat ! Klik op de foto’s om ze groter te kunnen zien (of een tweede maal op het sterretje rechtsboven voor de originele foto).

Kým na Slovensku slávime 15.augusta deň Nanebovzatie Panny Márie, tu u nás v Antwerpách slávime v tento deň ešte jeden veľmi významný sviatok – ozajstný, nekomerčný Deň matiek. No a práve pri tejto príležitosti mesto usporadúva tradičné Rubensove trhy. Vďaka tejto milej tradícii je centrálne námestie a priľahlé ulice doslova zaplavené stánkami so všelijakým tovarom.

Ale najkrajšie na celej veci je, že v tento deň sú všetci obchodníci jednotne poobliekaní do dobových kostýmov z čias Petra Pavla Rubensa. Všade vám svoj tovar ponúkajú kniežatá a barónky, princezné aj kňažné, typické mliekárky aj syrári… Nádherné dobové kostýmy doslova čarujú úsmevy a dobrú náladu u všetkých, o úspechu predaja ani nehovoriac. Atmosféra je skutočne neopakovateľná :

A teraz si tunajší Deň matiek a Rubensove trhy vychutnajte aspoň v obrazoch :

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.